Маршрут подорожі

Ми починаємо мандрувати стежками Євразії вже пройденими дослідниками, робити зупинки, щоб повторити відоме й пізнати нове. Подорож буде складатися з зупинок на станціях де на вас чекатимуть завдання. Тож розпочнемо!




Станція №1 «Дослідницька» 


Перед вами материк, утворений з назв географічних об'єктів,які можна зустріти подорожуючи безкраїми просторами Євразії. В продовж століть вчені-географи відкривали, досліджували й наносили на карту невідомі території.

    • Користуючись сервісом learningapps, в розділі "всі вправи" оберіть категорію "географія", та спробуйте створити за шаблоном пазл "номенклатура Євразії". (Для оцінювання надавати посилання). 
    • Чому подорожі землепроходців часто назиають героїчними?
    • Чи згодні ви з думкою, що в наші часи всі райони Євразії детально дослідженні?  
    • Складіть кросворд на тему "Дослідники Євразії" (не менше 8 слів). 

          Виконані завдання надіслати на електронну адресу: nikolay.ruban.83@gmail.com (з поміткою «веб-квест з географії»)



          Станція №2 «Клімат та гідрологія» 

          В результаті глобального потепління навіть мешканці північних регіонів дедалі менше бачать снігових зим, а температура рідко падає більш ніж до -10°C. Але на Землі все ще є регіони, де морози аж тріщать. Існує одне з припущень, що «полюс холоду» північної півкулі знаходиться зовсім не на північному полюсі, та й найжаркіша точка нашої планети знаходиться саме в Євразії!!! Так це, чи ні, саме Вам і належить з’ясувати. Для цього потрібно за допомогою комп’ютера та Інтернету відправитись у найхолодніші, та найжаркіші місця нашого континенту і довести правильність, або хибність цих, поки що, припущень.
          • Знайдіть ці місця на карті і вкажіть їх назви.
          • За допомогою сервісів Інтернету відшукайте фото і відео докази рекордів холоду та спеки. Зібраний матеріал можна систематизувати в презентацію, або за допомогою фото-відео редакторів (Movie Maker чи МЕДІА ОНЛАЙН РЕДАКТОР).
          • Знайдіть на карті Євразії 4 моря з "кольоровими" назвами, та опишіть їх за планом: 
          1. Географічне положення.
          2. Внутрішнє чи окраїнне.
          3. Обриси берегів і площа.
          4. Острови та півострови.
          5. Найбільша і середня глибина.. 
          • Відгадайте вірші-загадки про річки матерка. Використовуючи свої поетичні здібності, складіть свої вірші-загадки про річки або озера Євразії (Не менше 3).

          • Її як дівчину зовуть.
            А води в океан течуть,
            Що вкритий кригою віки.
            Ви назву знаєте ріки?

            В абетці — першою вона.
            За нею — кам’яна стіна.

            Езоп та Глібов їх писав.
            А ти їх в однині постав,
            Ще літеру додай ти «Л» —
            Ось вийде озеро тепер.

            Дарина якось сир зварила
            Та миску раптом упустила.
            Про це загадочка моя.
            Спочатку сир, потім — Дар’я.

            Про що розкажуть мені дні?
            Дні про життя твоє.
            Ти річку називай мені —
            На карті вона є.

            Пливу рікою — забув весла.
            Завдання, думаю, просте.
            Не подолати цього плеса,
            На «І» не замінивши «Е».

            Виконані завдання надіслати на електронну адресу: nikolay.ruban.83@gmail.com (з поміткою «веб-квест з географії»)

          Станція №3 «Загадкова» 

              Людей завжди притягували таємничі і загадкові місця, вони оточували їх численними міфами і легендами. У кожній країні були такі місця. З часом фахівці, що займаються вивченням загадкових об’єктів і прості люди, які відвідують їх, стали складати списки незвичайних і таємничих місць, походження яких не до кінця вивчено. Намагаючись, раз за разом, розташувати всі ці загадкові об’єкти по їх популярності і таємничості, люди щоразу отримують новий список. Адже на нашій планеті їх так багато – цих таємничих і нерозгаданих древніх споруд, що список може бути нескінченним. На нашому материку теж є такі місця і, сподіваюсь, подорож цими місцями запамятаються вам надовго.

          • Використовуючи додаткові матеріали складіть власний список "Топ 10" найзагадковіших міць Євразії.
          • Відгадайе за описом, про які незвичайні та таємничі місця йдеться:    

          1. Це друге за площею серед озер Шотландії та найбільший резервуар води в усій Великобританії. Глибина озера - 230 метрів. Вважається, що воно утворилося в період останнього льодовикового періоду в Європі. Ніхто б не зацікавився б цим озером аж настільки, якби не його загадковий мешканець, який ось уже більш як півстоліття непокоїть світ. 
          2. На нашому материку є місце з колосальним вектором космічної енергетики та унікальними природними факторами. Це найнижча точка земної кулі, яка знаходиться на глибині 4ОО м. нижче рівня моря. В атмосфері тут  кисню на 10% більше, ніж над будь-яким іншим морем. У цьому місці найвищий на землі озоновий шар, що виключає із спектру сонячного світла жорсткі короткі ультрафіолетові промені, що призводять до ракових утворень і ряду інших хвороб.  З цим місцем також пов’язані чудові зникненнями більшості хронічних захворювань. Згадку про цей об`єкт ми зустрічаємо в Старому Завіті і Святому Корані, його єврейська назва "Yam Ha Melah". Тож що це за місце на материку?
          3. Це дивовижні камені, що нагадують невеликі гори. Свого часу тут було море, яке вимило м'які породи, залишивши кам'яні стовбури. Цей незвичайний ліс знаходиться в провінції Юньнань і дуже популярний серед туристів. Він має вузенькі стежки і ходи, по яких поодинці краще не бродити - можна заблукати. 
          4. З усіх відомих пам’ятників в світі ні один не оповитий такою таємничістю, як цей. Стародавній монумент викликає дебати вчених, істориків і дослідників ще з часів Середньовіччя. Ця кам’яна мегалітична споруда знаходиться в 130 км. на північний захід від Лондона. Монумент став відомим спантеличивши навіть найбільш відомих дослідників. Неолітичні люди, які побудували пам’ятник, не залишили ніякої писемності, тому вчені можуть базувати свої теорії тільки грунтуючись на нинішній будові і аналізуючи її. Це призвело до такого припущення, що пам’ятник створили іноземці, або що він був побудований високорозвиненою суспільством технологічно просунутих суперлюдей. Відкинувши всі божевілля, загальне пояснення свідчить, що монумент служив пам’ятником поблизу поховань. Підтвердженням служать знайдені поруч кілька сотень могильних пагорбів. Ще одна теорія припускає, що ділянка була місцем для духовного зцілення і віросповідання. 

          • Використовуючи Інтернет ресурс panoramio або 360cities ви можете переглянути краєвиди цих незвичайних місць.  
          • Уявіть, що ви працюєте в туристичній фірмі і вам необхідно створити рекламу будь якого з описних вище місць у вигляді буклету, використовуючи при цьому програму Microsoft Office Publisher.

          Виконані завдання надіслати на електронну адресу: nikolay.ruban.83@gmail.com (з поміткою «веб-квест з географії»)


          Станція №3 «Екологічна» 


          Екологічні проблеми людства проявляються в різкому протиріччі у взаємовідносинах суспільства і природи, порушенні природних процвів через надмірний антропогенний вплив, зростання енергоспоживання і використання палива. Проблема забруднення довкілля виникла з вини людини. Масштаби забруднення набувають глобального характеру і загрожують не передбачуваними наслідками.
          • У яких частинах материка спостерігається найвищий ступінь зміни природних комплексів? Чим це пояснюється?
          • До загострення яких екологічних проблем призводить інтенсивна сучасна господарська діяльність? Які шляхи розв’язання цих проблем ви можете запропонувати?
          • Для чого потрібні заповідні території? Знайдіть на карті Євразії найбільш відомі заповідники та національні парки.

          Використовуючи сервіси Googlе, та додаткові джерела географічних знань, створіть власний Blog, в якому розкажіть про найбільш глобальні, на вашу думку, екологічні проблеми Євразії.




          Виконані завдання надіслати на електронну адресу: nikolay.ruban.83@gmail.com (з поміткою «веб-квест з географії»)
















          Комментариев нет:

          Отправить комментарий